10
Kwi-2016

Unikalny duet – Warszawa i Kampinos

Kampinoski Park Narodowy jest jednym z nielicznych parków narodowych na świecie, który graniczy ze stolicą państwa. Inny podobny przykład możemy znaleźć w Afryce w Kenii. Ponad 350 kilometrów pieszych szlaków oraz około 200 kilometrów tras rowerowych czeka na aktywnych turystów.

Park Kampinoski, utworzony w 1959 roku, ze względu na swe znaczenie został uznany w 2000 roku za Światowy Rezerwat Biosfery UNESCO. 

Park proponuje placówki i ścieżki edukacyjne a także znane miejsca – Żelazowa Wola, Brochów, Wiersze, Palmiry, Laski…

GALERIA

[Proponujemy oglądanie zdjęć w powiększeniu]

Tymczasem zapraszam na trasę we wschodniej części Parku. Została przygotowana przez organizatorów Biegu Łosia, którego III edycja odbyła się w kwietniu 2015 r. Uczestnicy biegu mieli do pokonania pętlę o długości ok. 17,5 km.

Wyruszyliśmy z miejsca mieszczącego się nieopodal parkingu przy Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym. Następnie ścieżkami leśnymi i groblami przez Młynisko dobiegliśmy do Cmentarza w Palmirach a stamtąd przez Sieraków powróciliśmy do Dziekanowa.

Piękna trasa poprowadzona lasami – rekomendowana zarówno biegaczom jak też rowerzystom czy zaprawionym piechurom. O każdej porze roku a szczególnie jesienią!

Ponieważ kilka moich ulubionych tras biegowych znajduje się właśnie w Puszczy Kampinoskiej, na pewno tu jeszcze powrócimy.

PLAN TRASY

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post:

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec