27
Cze-2016

Apulia na obcasach – przystanek pierwszy

Polignano a Mare – urokliwe, małe miasteczko położone na ‚obcasie Włoch’ po adriatyckiej stronie wybrzeża w połowie drogi z Bari do Brindisi.  Jedno z must see rekomendowanych przez miejscowych – tyle wiedziałam o tym miejscu, kiedy rozpoczynałam moją wędrówkę po Apulii.

Z punktu widzenia samotnie podróżującej turystki bez samochodu już sama komunikacja jest wielką zaletą tego uroczego miasteczka – przez Polignano przejeżdża pociąg relacji Bari – Lecce, który kursuje co +/- 30 minut.

Samo miasteczko jest oczywiście niezwykle urokliwe, lecz rzeczą, która naprawdę zwala z nóg, są okoliczności przyrody a mianowicie Polignano a Mare jest położone na klifie. Stojąc na tarasach widokowych (z których miejscowi łowią ryby:)  przed naszymi oczami rozpościera się wzburzona lecz przejrzysta woda a dookoła otaczają nas domki wyrastające prosto ze skał. Charakterystyczny, monotonny dźwięk wody uderzającej o skały przypomina, że morze bezustannie próbuje odebrać ten kawałek lądu.

Jednak największym cudem natury jest wąska, kamienista plaża położona pomiędzy dwoma kilkunastometrowymi  klifami. Skały, słońce, lekki wiaterek i przejrzyście czysta woda – miejscowi mieli rację, zdecydowanie jedno must see w Apulii!  

GALERIA

[Proponujemy oglądanie zdjęć w powiększeniu]

PLAN

 

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post:

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec