Apulia na obcasach – przystanek pierwszy

Polignano a Mare – urokliwe, małe miasteczko położone na ‚obcasie Włoch’ po adriatyckiej stronie wybrzeża w połowie drogi z Bari do Brindisi.  Jedno z must see rekomendowanych przez miejscowych – tyle wiedziałam o tym miejscu, kiedy rozpoczynałam moją wędrówkę po Apulii.

Z punktu widzenia samotnie podróżującej turystki bez samochodu już sama komunikacja jest wielką zaletą tego uroczego miasteczka – przez Polignano przejeżdża pociąg relacji Bari – Lecce, który kursuje co +/- 30 minut.

Samo miasteczko jest oczywiście niezwykle urokliwe, lecz rzeczą, która naprawdę zwala z nóg, są okoliczności przyrody a mianowicie Polignano a Mare jest położone na klifie. Stojąc na tarasach widokowych (z których miejscowi łowią ryby:)  przed naszymi oczami rozpościera się wzburzona lecz przejrzysta woda a dookoła otaczają nas domki wyrastające prosto ze skał. Charakterystyczny, monotonny dźwięk wody uderzającej o skały przypomina, że morze bezustannie próbuje odebrać ten kawałek lądu.

Jednak największym cudem natury jest wąska, kamienista plaża położona pomiędzy dwoma kilkunastometrowymi  klifami. Skały, słońce, lekki wiaterek i przejrzyście czysta woda – miejscowi mieli rację, zdecydowanie jedno must see w Apulii!  

GALERIA

[Proponujemy oglądanie zdjęć w powiększeniu]

PLAN

 

Dodaj komentarz

twelve + 9 =