01
Cze-2016

Zimowy przewodnik po parkach Warszawy

Najpiękniejsze parki w Warszawie zimą odsłaniają swe nowe oblicze. Warto w słoneczny dzień wybrać się do parku i odkryć na nowo ‚stare’ widoki.

Prezentujemy kilka najbardziej znanych warszawskich parków i zapraszamy na zimowe spacery.

  • Łazienki Królewskie – wręcz stworzone do spacerów. Szerokie alejki i kręte ścieżki, łagodne i strome podejścia wijące się na Wiślanej Skarpie. Do tego historyczne budowle i oswojone z widokiem ludzi pawie. Obowiązkowo.
  • Ogród Saski – oaza zieleni w Śródmieściu Warszawy. A przy tym najbardziej warszawski z warszawskich parków. Ponieważ oświetlone aleje świetnie nadają się do nocnych spacerów – tu prezentujemy nocne zdjęcia.
  • Królikarnia – park ten, podobnie jak Łazienki, również położony jest na Skarpie. Choć mniejszy i nie tak dystyngowany jak Łazienki – wraz z przyległą Arkadią – jest doskonałym miejscem spacerowym. Także w zimie.
  • Park w Wilanowie – park ten doskonale komponuje się z pałacem wilanowskim. W sezonie zimowym od kilku lat sa tu stawiane instalacje świetlne dlatego też prezentujemy tu zimowe ‚nocturny’. 
  • Ogród Krasińskich – kameralny park przycupnięty do Pałacu Krasińskich – najmniejszy z prezentowanych tu parków.
  • Park Rydza – Śmigłego – najmniej znany w tym gronie. Rozciąga się od Teatru Buffo niemal do Wisły. ‚Reprezentuje’ liczne parki uplasowane na Warszawskiej Skarpie. Dla koneserów;)
  • Park Skaryszewski – praski rodzynek w tym zestawieniu. Park Skaryszewski wraz z Jeziorkiem Kamionkowskim jest jedną z większych enklaw zieleni w prawobrzeżnej części Warszawy i zarazem ulubionym miejscem rekreacji tutejszych mieszkańców. Park na każda porę roku!

GALERIA

[Aby zobaczyć więcej – kliknij]

PLAN

1

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post:

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec