Zimowy przewodnik po parkach Warszawy

Najpiękniejsze parki w Warszawie zimą odsłaniają swe nowe oblicze. Warto w słoneczny dzień wybrać się do parku i odkryć na nowo ‚stare’ widoki.

Prezentujemy kilka najbardziej znanych warszawskich parków i zapraszamy na zimowe spacery.

  • Łazienki Królewskie – wręcz stworzone do spacerów. Szerokie alejki i kręte ścieżki, łagodne i strome podejścia wijące się na Wiślanej Skarpie. Do tego historyczne budowle i oswojone z widokiem ludzi pawie. Obowiązkowo.
  • Ogród Saski – oaza zieleni w Śródmieściu Warszawy. A przy tym najbardziej warszawski z warszawskich parków. Ponieważ oświetlone aleje świetnie nadają się do nocnych spacerów – tu prezentujemy nocne zdjęcia.
  • Królikarnia – park ten, podobnie jak Łazienki, również położony jest na Skarpie. Choć mniejszy i nie tak dystyngowany jak Łazienki – wraz z przyległą Arkadią – jest doskonałym miejscem spacerowym. Także w zimie.
  • Park w Wilanowie – park ten doskonale komponuje się z pałacem wilanowskim. W sezonie zimowym od kilku lat sa tu stawiane instalacje świetlne dlatego też prezentujemy tu zimowe ‚nocturny’. 
  • Ogród Krasińskich – kameralny park przycupnięty do Pałacu Krasińskich – najmniejszy z prezentowanych tu parków.
  • Park Rydza – Śmigłego – najmniej znany w tym gronie. Rozciąga się od Teatru Buffo niemal do Wisły. ‚Reprezentuje’ liczne parki uplasowane na Warszawskiej Skarpie. Dla koneserów;)
  • Park Skaryszewski – praski rodzynek w tym zestawieniu. Park Skaryszewski wraz z Jeziorkiem Kamionkowskim jest jedną z większych enklaw zieleni w prawobrzeżnej części Warszawy i zarazem ulubionym miejscem rekreacji tutejszych mieszkańców. Park na każda porę roku!

GALERIA

[Aby zobaczyć więcej – kliknij]

PLAN

Dodaj komentarz

five × 2 =