02
Cze-2016

Zimowe Łazienki Królewskie w Warszawie

Najbardziej znany warszawski park a przy tym jedno z najciekawszych historycznie i plenerowo miejsc do spacerowania i biegania w Warszawie.

Aby móc w pełni cieszyć się parkiem – warto wybrać się tam w godzinach porannych, kiedy jest stosunkowo mało spacerowiczów.

W parku można się natknąć na wiele oswojonych z widokiem i obecnością człowieka zwierząt – kaczek, pawi, wiewiórek. Dlatego należy zadbać o to, aby nie zakłócać im spokoju.

GALERIA

[Proponujemy oglądanie zdjęć w powiększeniu]

Obecnie biegacze mogą korzystać zarówno z rekomendowanej im trasy biegowej im. Janusza Kusocińskiego ale także mogą zanurzyć się w niezliczone parkowe alejki.

Na teren parku można się dostać jednym z blisko 10 wejść. To najbardziej znane znajduje się nieopodal Belwederu. Stamtąd – spod Pomnika Chopina – zbiegając w dół kameralnymi alejkami i trzymając się zewnętrznego ogrodzenia robimy większą pętlę liczącą sobie około 5 km. Po drodze mijamy m. in. Biały Dom, Starą Pomarańczarnię, Pałac Belwederski…

Z kolei krótsza trasa biegnąca wzdłuż Stawu Łazienkowskiego – oplata Pałac na Wyspie, Amfiteatr, Starą i Nową Kordegardę, Budynek Podchorążówki. Liczy sobie ok. 3 km.

Dla biegaczy poszukujących nowych wrażeń polecamy (poprzez wejście na ulicy Agrykola – przy Pomniku Jana III Sobieskiego) kontynuowanie trasy w kierunku Zamku i Parku Ujazdowskiego, Ogrodu Botanicznego czy wokół Kanału Piaseczyńskiego.

Wspaniała propozycja dla biegaczy na każdą porę roku. Obowiązkowo!

PLAN TRASY

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post:

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec