Zimowe Łazienki Królewskie w Warszawie

Najbardziej znany warszawski park a przy tym jedno z najciekawszych historycznie i plenerowo miejsc do spacerowania i biegania w Warszawie.

Aby móc w pełni cieszyć się parkiem – warto wybrać się tam w godzinach porannych, kiedy jest stosunkowo mało spacerowiczów.

W parku można się natknąć na wiele oswojonych z widokiem i obecnością człowieka zwierząt – kaczek, pawi, wiewiórek. Dlatego należy zadbać o to, aby nie zakłócać im spokoju.

GALERIA

[Proponujemy oglądanie zdjęć w powiększeniu]

Obecnie biegacze mogą korzystać zarówno z rekomendowanej im trasy biegowej im. Janusza Kusocińskiego ale także mogą zanurzyć się w niezliczone parkowe alejki.

Na teren parku można się dostać jednym z blisko 10 wejść. To najbardziej znane znajduje się nieopodal Belwederu. Stamtąd – spod Pomnika Chopina – zbiegając w dół kameralnymi alejkami i trzymając się zewnętrznego ogrodzenia robimy większą pętlę liczącą sobie około 5 km. Po drodze mijamy m. in. Biały Dom, Starą Pomarańczarnię, Pałac Belwederski…

Z kolei krótsza trasa biegnąca wzdłuż Stawu Łazienkowskiego – oplata Pałac na Wyspie, Amfiteatr, Starą i Nową Kordegardę, Budynek Podchorążówki. Liczy sobie ok. 3 km.

Dla biegaczy poszukujących nowych wrażeń polecamy (poprzez wejście na ulicy Agrykola – przy Pomniku Jana III Sobieskiego) kontynuowanie trasy w kierunku Zamku i Parku Ujazdowskiego, Ogrodu Botanicznego czy wokół Kanału Piaseczyńskiego.

Wspaniała propozycja dla biegaczy na każdą porę roku. Obowiązkowo!

PLAN TRASY