07
Kwi-2016

Kampinoskie twierdze

Galeria   /   Tags: , , ,

Puszcza Kampinoska to jeden z najwiekszych kompleksów leśnych w środkowej Polsce. Sąsiaduje z Warszawą. Z dwu stron otoczona Wisłą a z trzeciej Bzurą. Pełna piaszczystych wydm, zdradliwych bagien i kanałów. Stanowiła idealne miejsce do budowy twierdz.

Kampinoskie twierdze – od ponad 1.000 lat były budowane w Kampinosie i na jego obrzeżu. Znajdziemy tu jedną z najwiekszych twierdz w Polsce (Modlin) i ruiny warownego zamku wybudowanego przez Kazimierza Wielkiego (Wyszogród). A także wczesnośredniowieczne ziemne grodzisko w sercu puszczy (Zamczysko) i Kwaterę Dowodzenia Atomowego (Górki) wybudowaną w czasach zimnej wojny na wypadek nuklearnego konfliktu. A także obronne kościoły (Brochów, Czerwińsk) i pozostałości Rzeczpospolitej Kampinoskiej z czasów II wojny światowej (Wiersze).

Zapraszamy na wycieczki śladem najciekawszych kampinoskich twierdz. Tych wielkich i tych małych. Doskonale zachowanych i tych, których śladów trzeba się domyślać. Tych liczących sobie prawie 1.000 lat i tych niespełna 50.

GALERIA

[Proponujemy oglądanie zdjęć w powiększeniu]

PLAN TRASY

 

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post:

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec