Kopa Cwila i Dolinka Służewska

Na pograniczu Mokotowa i Ursynowa, w miejscu gdzie Potok Służewiecki spływa ze Skarpy, znajduje się Dolinka Służewska.

W górnym biegu Potoku wybudowano tamę i utworzono staw z wysepkami i niewielkim molo. Sekretnym przejściem pod ulicą Puławską można dostać się do wschodniej części parku. Dolinka Służewiecka zachowała tu sporo naturalnego charakteru.

Stamtąd możemy dostać się na Kopę Cwila. Jest to sztuczne wzniesienie usypane w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

GALERIA

[Proponujemy oglądanie zdjęć w powiększeniu]

Na stosunkowo niewielkim i wąskim terenie parku biegacze maja wszystko to czego potrzebują – ścieżki do truchtania, alejki do szybszego biegania, stawy do biegania plenerowego i jedno z najwyższych warszawskich wzniesień do podbiegów. W żadnym miejscu nie przebiegam przez drogi – wszystko wydzielone z ruchu miejskiego.

Startuję przy ulicy Puławskiej (nieopodal ul. Tarniny). Dwie rundy wokół stawu, potem biegnę w kierunku Kopy. Kilka razy wbiegam na górkę. Następnie bieg wzdłuż Potoku i kończę trening przy ulicy Puławskiej.

Tutaj też odbył się w 2015 nocny Bieg dla Słonia – Artura Hajzera – himalaisty, zdobywcy siedmiu ośmiotysięczników, twórcy programu Polski Himalaizm Zimowy.

Moje ulubione miejsce do biegania. Jestem tam przynajmniej raz w tygodniu:)

PLAN TRASY

Kopa Cwila

Jeden w kilku sztucznie usypanych kopców Warszawy. Wysokość - 108 m.n.p.m.